Facebook Youtube
 

aktualności

Trilac20 - Grand Prix farmacji

13 stycznia 2018 odbyła się gala wręczania nagród GRAND PRIX Farmacji zorganizowanej przez Farmacol z udziałem Patrona Merytorycznego – GFK Polonia (Instytut badawczy).
Trilac20 jest liderem kategorii probiotyków. Jest to preparat, który jest najpopularniejszym i najczęściej rekomendowanym probiotykiem wśród pacjentów i farmaceutów na polskim rynku. Bardzo Państwu dziękujemy za zaufanie.”

trilac 20


Dziecko z biegunką - kompendium wiedzy


nadzór merytoryczny prof. dr hab. n.med. Mieczysława Czerwiotnka-Szaflarska

Zgodnie z definicją, ostrą biegunką nazywamy oddawanie co najmniej 3 stolców na dobę o płynnej lub półpłynnej konsystencji przez maksymalnie 14 dni. Większość zachorowań ma etiologię infekcyjną, najczęściej wirusową.
Aktualnie najczęstszą przyczyną ostrej biegunki we wszystkich krajach europejskich jest rotawirus, który odpowiada również za najcięższe postaci choroby.
Infekcja ma zazwyczaj charakter samoograniczający się, a jej przebieg kliniczny może być różny
– od łagodnej wodnistej biegunki po ciężką biegunkę, z wymiotami i gorączką.

Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem ostrej biegunki, szczególnie u niemowląt i małych dzieci jest odwodnienie. Najlepszym wskaźnikiem odwodnienia jest procentowa utrata masy ciała, na podstawie której klasyfikuje się odwodnienie jako:
− minimalne (ubytek <3% masy ciała),
− łagodne i umiarkowane (ubytek od >3% do 10% masy ciała),
− ciężkie (ubytek >10 % masy ciała).

O odwodnieniu świadczy również pogorszenie aktywności dziecka, rzadsze oddawanie moczu, suche śluzówki jamy ustnej i język, zapadnięte gałki oczne oraz płacz bez łez.

Najlepszym sposobem zapobiegania odwodnieniu jest podawanie dziecku płynów nawadniających.
Leczenie biegunki prowadzi się w dwóch etapach:
faza wstępnego nawadniania trwa 4 do 6 godzin, podczas której podaje się dziecku płyny nawadniające w ilości 75ml/kg masy ciała w celu uzupełnienia niedoboru płynów, następnie należy powrócić do diety stosowanej przed zachorowaniem z nieznaczną modyfikacją polegającą na eliminacji soków owocowych oraz napojów zawierających dużą ilość cukrów
uzupełnienie straty płynów związane z chorobą (wymioty, stolce biegunkowe) podając doustne płyny nawadniające w ilości 5-10ml/kg masy ciała po każdym incydencie.

W leczeniu biegunki najważniejsze znaczenie ma odpowiednie nawadnianie i żywienie dziecka, a farmakoterapia ma znaczenie pomocnicze.

Do preparatów skracających czas trwania biegunki należą wybrane szczepy probiotyczne i smektyn dwuoktanościenny. U większości dzieci nie jest wskazane stosowanie antybiotyków i leków hamujących motorykę przewodu pokarmowego, ponieważ mogą one prowadzić do wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Wczesne podanie płynów nawadniających pozwala uniknąć leczenia szpitalnego.

Bezwzględnymi wskazaniami do hospitalizacji dziecka z ostrą biegunką są:
− ciężkie odwodnienie (>10% masy ciała),
− występujące zaburzenia neurologiczne (patologiczna senność, drgawki),
− nieustępujące wymioty lub wymioty treścią żółciową,
− utrzymywanie się lub nasilanie odwodnienia pomimo prawidłowo prowadzonego nawadniania doustnego,
− podejrzenie choroby wymagającej leczenia chirurgicznego,
− brak możliwości bezpiecznego leczenia dziecka w domu.Stosujesz antybiotyk? Nie zapopasswordminaj o synbiotyku


trilac plus – idealny synbiotyk dla dzieci i dorosłych
Jesienna deszczowa aura niesie ze sobą nawracające infekcje, którym nierzadko towarzyszy antybiotykoterapia. Choć jest to szybki, skuteczny i niejednokrotnie konieczny środek walki z infekcjami bakteryjnymi, wielu z nas doświadcza zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego podczas przyjmowania antybiotyków. Dlatego właśnie należy pamiętać o stosowaniu skutecznego synbiotyku.

Jak działa synbiotyk?
Synbiotyk to korzystne połączenie „2w1” - łączy probiotyk - dobroczynne bakterie kwasu mlekowego i prebiotyk – pożywkę zapewniającą bakteriom właściwe warunki do rozwoju. Synbiotyki wykazują większą skuteczność działania niż probiotyki, ponieważ szybciej przywracają zachwianą w trakcie antybiotykoterapii równowagę naturalnej mikroflory bakteryjnej jelit, tj. swego rodzaju bariery ochronnej chroniącej nas przed drobnoustrojami chorobotwórczymi wywołującymi infekcje. Stosowanie podczas antybiotykoterapii skutecznego synbiotyku to najlepszy sposób na zachowanie prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego i uchronienie się przed nieprzyjemnymi zaburzeniami, takimi jak: biegunki infekcyjne, stany zapalne jelit i ogólne problemy z wchłanianiem składników odżywczych.


Wybór odpowiedniego synbiotyku probiotycznego - na co zwrócić szczególną uwagę i kiedy stosować?


Skuteczność i bezpieczeństwo działania
Sięgając po odpowiedni synbiotyk, zwróć szczególną uwagę czy zastosowane szczepy probiotyczne są bezpieczne oraz czy wykazują potwierdzoną w badaniach skuteczność działania.
Skuteczny synbiotyk - kluczowe kryteria

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o skuteczności synbiotyku probiotycznego jest skład jakościowy. Należy sięgać po te synbiotyki , w których zastosowano szczepy w największym stopniu spełniające kluczowe kryteria dla wspomagania leczenia zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii, m. in. biegunek infekcyjnych. Przykładem skutecznego synbiotyku jest trilac plus.
trilac ® plus
Cechy wyróżniające trilac ® plus
L. acidophilus,
L. Delbrueckii,
L. Rhamnosus,
B. lactis
Bezpieczny dla dzieci z alergią – status bezpieczeństwa GRAS
Wysoka zdolność kolonizacji jelit i trwała eliminacja patogenów
Właściwości hamujące namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych
Pewność działania przy zastosowaniu antybiotyków
od września 2014 kontynuujemy kampanię reklamową w telewizji oraz rozpoczęliśmy kampanię na partalach internetowych; kampania dotyczy produktów portfolio ecomer® – ecomer® forte, odpornośc ecomer® oraz ecomer® junior


Temat miesiąca: trilac plus - zbawienna moc probiotyku