O Nas

Zdrowie i poprawa jakość życia od początku po dziś dzień

Na początku była wiedza, badania naukowe i kliniczne oraz doświadczenie prof. dr n. med. Marcina Krotkiewskiego na polu faktycznej poprawy jakości życia i zdrowia pacjentów.

Uniwersalne wartości, którym Krotex podlega po dziś dzień sprawiają, że produkty wprowadzane na rynek pozostają skuteczne i rozpoznawalne zarówno przez pacjentów jak i środowisko naukowo-medyczne.

Faktyczna historia firmy rozpoczyna się w czasach transformacji ustrojowej, kiedy w Polsce brakowało produktów immunostymulujących, probiotycznych. Prof. dr n med. Marcin Krotkiewski, zwrócił się do swojej siostry Elżbiety Murawskiej z propozycją prowadzenia strategii marketingowej dla produktów Trilac oraz Ecomer. Wraz z rozwojem firmy, kształtowa się jej oryginalna forma. Firma postawiła na wybitnych przedstawicieli ze świata nauk medycznych oraz podejmowała współpracę z kolejnymi członkami artystycznej rodziny. W tym organicznym modelu wysokiej jakości produkty farmaceutyczne zyskiwały unikatową formę graficzną oraz oryginalny przekaz marketingowy.

Na zdjęciu Prof. Marcin Krotkiewski (pośrodku) podczas konferencji medycznej, koniec lat 90-tych.

Początkowo firma była zarządzana przez Marcina Krotkiewskiego. Czy są Wam znane takie określenia jak ‘gruszka’ i ‘jabłko’ obrazujące typ otyłości? To właśnie prof. Marcin Krotkiewski wprowadził te określenia do światowej medycyny.

Po Marcinie Krotkiewskim biznes farmaceutyczny przejęła jego siostra, Elżbieta Murawska, która pełni funkcje Prezesa firmy. Pani Murawska jest nie tylko kobietą przedsiębiorczą, ale przede wszystkim wybitną ilustratorką i malarką nagradzaną za swoje dzieła w Polsce i za granicą.

Elżbieta Murawska

Elżbieta Murawska, a także jej mąż, Marian Murawski, przez lata współpracowali z firmą Krotex Pharm, tworząc projekty opakowań, plakaty reklamowe, materiały dla prasy.

Obraz Elżbiety Murawskiej Inny Kwiat, 2018

Obraz Elżbiety Murawskiej Dawne miejsca, 2018

Obraz Elżbiety Murawskiej Pojawienia zieleni, 2012

Gdy do sprzedaży trafił Trilac lek OTC, takich produktów było na rynku tylko pięć, teraz jest ich przeszło 200, ale zaledwie kilka spośród nich ma status leku.

 Elżbieta Murawska z powodzeniem od lat zarządza spółką. To Pani Elżbieta zaprojektowała słynne opakowanie produktu Trilac lek OTC, na którym znajdują się wszystkim znane trzy plamki w kolorach niebieskim, zielonym i żółtym.

Siedziba firmy jest przestrzenią wystawienniczą dla sztuki Państwa Murawskich. Nasi goście zwracają uwagę na wyjątkową atmosferę tworzoną przez wielkoformatowe obrazy i baśniowe ilustracje….przeplatane z dyplomami, nagrodami i wyrazami uznania dotyczącymi produktów.

Co charakterystyczne, materiały marketingowe firmy zawierają reprodukcje tych prac.

– Nasze dwa sztandarowe produkty to Trilac lek OTC i Ecomer lek OTC – wyjaśnia pani prezes. – Gdy do sprzedaży trafił Trilac, takich produktów było na rynku tylko pięć, teraz jest ich przeszło 200, ale zaledwie kilka spośród nich ma status leku. Trilac lek OTC stał się produktem kultowym na rynku probiotyków tak jak Cola na rynku spożywczym.
-Mamy swoją misję, bo jesteśmy pewni, że nasze produkty są skuteczne.

Krotex Pharm zatrudnia pracowników na terenie całej Polski. Współpracuje z lekarzami, specjalistami w dziedzinie probiotyków i bezustannie poszukuje nowych preparatów. Działalność Krotex Pharm obejmuje również sektor pro bono, którego beneficjentami są m.in. wychowankowie Domu Dziecka w Suwałkach.

Pomaganie to również tradycja rodzinna. Pradziadek pani prezes, prof. medycyny Ignacy Baranowski, był jednym z założycieli i fundatorem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W jego salonie literackim, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, bywali Henryk Sienkiewicz, Eliza Orzeszkowa, członkowie Warszawskiego Towarzystwa Naukowego, którego był jednym z założycieli. Przekazywał wielkie sumy na cele charytatywne i na kulturę. Podarował Muzeum Narodowemu cenną kolekcję obrazów, w której to znajdowały się obrazy autorstwa wybitnych polskich malarzy jak S. Wyspiańskiego, L. Wyczółkowskiego, J. Kossaka czy J. Chełmońskiego.

Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami

Skontaktuj się